Jak wygląda praca trenera personalnego za oceanem? - Train Movement Academy
Ile czasu powinna trwać jednostka treningu personalnego?
28 Lis 2017
Pamiętaj o stopach !!!
18 Gru 2017

Jak wygląda praca trenera personalnego za oceanem?

Ten wpis kieruje do trenerów personalnych marzących o wyjeździe na drugi koniec świata do pracy jako trener personalny. Lekko ponad 2 miesiące temu powróciłem z Australii gdzie aktywnie pracowałem ponad rok jako trener personalny. Pojechałem tam głównie aby zwiedzić ten piękny kontynent, podpatrzeć trendy w branży fitness, odbyć kurs trenerski no i oczywiście zarobić kilka ekstra $. Pracowałem najpierw jako trener-instruktor w dużej sieciówce Anytime Fitness, a później jako trener personalny w małym studiu treningowym.

Pracując w Anytime Fitness poznałem wielu wspaniałych ludzi oraz nauczyłem się dużo od trenerów z którymi pracowałem. Prawdziwa przygoda zaczęła się jednak podczas pracy w studiu treningu personalnego, gdzie miałem możliwość trenowanie jedynie z osobami starszymi (Personal Training for Seniors). Grupa ta obejmowała podopiecznych powyżej 60 roku życia, więc przyznam, że na początku było to niezłe wyzwanie. Z biegiem czasu moje doświadczenie wzrastało, a praca z osobami starszymi sprawiała mi mnóstwo frajdy 🙂

Trzeba podkreślić, że w Australii takie specjalizacje w treningu personalnym to norma i każdy trener powinien znaleźć swoją niszę i w niej się stale rozwijać. Kolejną różnicą między naszym rynkiem a australijskim jest długość treningów personalnych, ponieważ tutaj większość jednostek trwa 45 minut a nie jak u nas około 60 minut.
fot. Mój podopieczny Bruce (71 lat)
Wymagania aby zacząć pracę w Australii jako trener personalny są „troszkę” bardziej sprecyzowane niż w Polsce. Przede wszystkim zawód TRENERA PERSONALNEGO jest regulowany prawnie więc startując bez odpowiednich zezwoleń nikt nie zatrudni nas do pracy. 
Co trzeba zrobić by móc pracować  jako trener w AUS:
– Numer ABN (Jednoosobowa działalność gospodarcza, zakładamy w ciągu jednego dnia)
– First AID (Kurs pierwszej pomocy 100$ musi być australijskie, robi się w ciągu 5 godzin w wyznaczonych miejscach)
– Fitness Certificate III i IV według akredytacji REPS (Czyli kurs Instruktora fitness i trenera personalnego według wytycznych REPS)
– Liability Insurance (Ubezpieczenie O.C dla trenerów kupowane w AU oczywiście)
– Rejestracja w Fitness Australia (490 AUD$ na 24 miesiące, można jako student jeżeli jest się studentem)
Zarobki trenera personalnego w Sydney:
– zarobki trenerów wahają się od 40-90$ za godzinę
– 40-50$/h jeżeli jesteś zatrudniony przez siłownię
– 90-100$/h jeżeli pracujesz na działalności jednoosobowej i płacisz czynsz na siłowni lub jeżeli prowadzisz zajęcia na zewnątrz np. W parku
😀


Koszt Wyjazdu do Australii:
– 550$ Wiza studencka
– 1600$ Pierwsza rata za szkołę pokrywa pierwsze 10 tyg szkolenia (zależy od szkolenia i szkoły ale może być więcej)
– 800-1000$ pierwszy miesiąc za mieszkanie (wersja ekonomiczna)
– 350$ Ubezpieczenie (wymagane do wizy)
– 800$ Bilet lotniczy w jedną stronę
– 1500$ Ze sobą na pierwsze wydatki przed podjęciem pracy
PRZYBLIŻONY KOSZT WYJAZDU TO 5800$ = ok 16 500 z
Na pierwszy rzut oka koszt wyjazdu wydaje się kosmiczny i trochę może zniechęcać, jednak powiem szczerze, że nie żałuje żadnego dni spędzonego w Australii i polecam wszystkim taką przygodę w swojej karierze trenera personalnego.
Piotr Czajkowski
Piotr Czajkowski
Specjalizuję się w treningu poprawiającym jakość ruchu, który bazuje na kształtowaniu zdolności motorycznych podopiecznego.
TM Newsletter - WarmUP

Zapisz się do TM Newsletter

i odbierz darmowy protokół rozgrzewki (RAMP), który nauczy cię w sposób szybki i skuteczny budować część wstępną treningu!

Dziękujemy za zapisanie się do TM Newsletter!