TOP 7 aplikacji w treningu personalnym - Train Movement Academy
Pamiętaj o stopach !!!
18 Gru 2017
17 zasad budowania relacji z klientem
14 Mar 2018

TOP 7 aplikacji w treningu personalnym

TELEFON NA TRENINGU?

Jeszcze kilka lat temu na pytanie czy warto używać telefonu podczas treningu złapałbym się za głowę i kategorycznie skrytykował taki pomysł. Jednak z upływem czasu zacząłem stopniowo wdrażać nowoczesne technologie do swojej pracy. Obecnie używam kilku aplikacji/programów, które znakomicie sprawdzają się zarówno przy organizacji pracy jak i podczas planowania treningów personalnych. Chciałbym dzisiaj podzielić się z Wami najlepszymi z nich:

 

1. CrossKeeper

Aplikacja płatna (okres darmowy 30 dni)

Kombajn do zarządzania treningami. Wszystkie treningi zapisane w jednym miejscu, dostępne zarówno dla trenera, jak i dla podopiecznego. Feedback od podopiecznych, załączanie zdjęć, filmów do treningów i wbudowany chat pozwalają  zapanować nad chaosem. Dostęp do CrossKeeper przez stronę internetową i aplikacje mobilne: iOS & Android.

 

 

2. IMuscle

Aplikacja płatna

Na początku przygody z treningiem jest to obowiązkowa pozycja. Każdy trener powinien wypróbować możliwości Imuscle. A jest co sprawdzać… potężna baza ćwiczeń z krótkim opisem, instrukcją video oraz graficznie przedstawionymi grupami mięśni, które biorą udział w danym ruchu.

 

 

3. Muscle and motion

Aplikacja płatna

Najbardziej rozbudowany program, który w bardzo przyjemnej formie uczy nas jak funkcjonuje aparat ruchu naszego ciała. Mamy możliwość wyboru naszej specjalizacji, ponieważ program dysponuje 4 różnymi aplikacjami:

  • Trening siłowy
  • Postawa
  • Anatomia
  • Yoga

 

4. Evernote

Aplikacja darmowa

Bardzo przydatna apka głównie jako baza informacji o naszych podopiecznych. W Evernocie zapisuje ustalone cele treningowe, pomiary obwodów, wyniki testów sprawnościowych oraz zdjęcia sylwetki.

Trzymanie wszystkich tych danych w jednym miejscu bardzo nam ułatwia organizację pracy i okresową kontrolę postępów treningowych.

 

5. Excel

Program płatny

Excela mam nadzieję nie muszę nikomu opisywać 🙂 Skupię się tylko na jego wykorzystaniu w aspekcie treningów personalnych. Używam go głównie do kontroli finansów oraz do programowania treningów personalnych.

 

6. EXOS Online Products

Szkolenia płatne

W temacie kursów Online również potrzebowałem dużo czasu, żeby przekonać się o skuteczności tego typu produktów. Nigdy nie wierzyłem w magię internetowych kursów i webinarów…

Aż do momentu, gdy natrafiłem na szkolenia online wyśmienitej organizacji EXOS! Każdy znajdzie tam coś dla siebie, mnóstwo wartościowego contentu zarówno dla trenerów personalnych jak i trenerów przygotowania motorycznego.

 

7. CMPC ONLINE

Szkolenie płatne

Na koniec wrzucam produkt, z którego korzystam budując jednostki treningów personalnych dla moich podopiecznych. Jest to szkolenie, które stworzyliśmy z całym teamem TM, aby ułatwić Wam planowanie treningów personalnych w oparciu o najnowsze badania i wiedzę światowych eksprtów.

Zobacz nasze szkolenia

Czekam na Wasze propozycje ciekawych aplikacji/programów i zostawiam Was z pytaniem:

Jak będzie wyglądała przyszłość treningu personalnego???

Piotr Czajkowski TM

Piotr Czajkowski
Piotr Czajkowski
Specjalizuję się w treningu poprawiającym jakość ruchu, który bazuje na kształtowaniu zdolności motorycznych podopiecznego.
TM Newsletter - WarmUP

Zapisz się do TM Newsletter

i odbierz darmowy protokół rozgrzewki (RAMP), który nauczy cię w sposób szybki i skuteczny budować część wstępną treningu!

Dziękujemy za zapisanie się do TM Newsletter!