Skąd czerpać wiedzę i inspirację? - Train Movement Academy
17 zasad budowania relacji z klientem
14 Mar 2018
Teoria treningu sportowego
6 Kwi 2018

Skąd czerpać wiedzę i inspirację?

Zacznę od tego, że moim zdaniem obojętnie na jakim etapie swojej kariery się znajdujesz to niezbędnym elementem twojego życia jest ciągły rozwój. Nie ważne czy zaczynasz swoją przygodę i pracujesz jako trener zmianowy na siłowni czy jesteś właścicielem sieci siłowni przynoszącej milionowe dochody. Dłuższy okres stagnacji będzie Cię demotywował i twoja radość z osiągniętych wcześniej sukcesów będzie stopniowo spadać.

Dzisiaj będziemy mówić głównie o rozwoju zawodowym, ale oczywiście dążymy do rozwoju w każdej sferze naszego życia. Jeśli twierdzisz, że już wszystko osiągnąłeś i nie masz nad czym pracować…

Jeśli jednak czytasz ten wpis, to jestem pewien, że do rozwoju nie muszę Cię namawiać 🙂 Dzisiaj chcę Ci dać kilka pomysłów na to jak możesz stać się jeszcze lepszym trenerem personalnym i być ciągle głodnym wiedzy.  Jestem wielkim fanem systemów i optymalizacji naszych działań. W temacie rozwoju zawodowego podzieliłem źródła z których czerpię wiedzę na:

I. KSIĄŻKI

Jest to mój fundament wiedzy i na książki poświęcam obecnie najwięcej czasu. Każdego dnia czytam minimum 30 minut, zarówno książki z wiedzą z naszej specjalizacji jak i innych dziedzin takich jak: psychologia, marketing, biznes. Nie ograniczajcie się do autorów i tematów, które lubicie. Książki traktuje często jako inspiracje i narzędzie do poszerzania naszych horyzontów. W moim przypadku im więcej rzeczy mogę przełożyć z lektury na swoje życie, tym jest ona dla mnie bardziej wartościowa.

TOP 3

TRENING: Every day is game day (Mark Versegen)

PSYCHOLOGIA: Start with WHY (Simon Sinek)

BIZNES: Metoda Lean Start-up (Eric Ries)

II. KONFERENCJE / SZKOLENIA

Zarówno konferencje jak i szkolenia traktuje jako uzupełnienie mojej wiedzy oraz możliwość poznania innych specjalistów z branży. Konferencje dają możliwość możliwość „złapania” kontaktu z prelegentami i zapoznania się z ich filozofią. Na szkolenia natomiast idę po konkretną wiedzę i po rozwiązania swoich problemów. Szkoleń z branży fitness w Polsce ciągle przybywa i obecnie każdy znajdzie coś dla siebie. Przy wyborze szkoleń bardzo często kierujemy się jedynie rekomendacjami innych trenerów oraz programem kursu… w moim przypadku kluczową elementem przy wyborze szkolenia jest jakość „contentu” jakim dzieli się dana placówka w internecie. Po zapoznaniu się z wartościowymi treściami, które pomogą mi w pracy dopiero zaczynam interesować się ofertą szkoleń danej firmy.

TOP 3

KONFERENCJA: Functional Training Summit (Monachium)

SZKOLENIA: EXOS Performance Mentorship (Warszawa)

SZKOLENIA ONLINE: Complete CORE (Michael Boyle)

III. MENTORZY

Bez takich osób droga do celu bardzo często wydłuża się kilkukrotnie. Mentor to dla mnie osoba, która jest wzorem do naśladowania, inspiruje do działania, a czasami wystarczy jego jedno zdanie i już wiemy w którym kierunku mamy zmierzać! Nie zawsze będziecie mieć możliwość rozmowy z osobami, które podziwiacie, jednak często wystarczy rozmowa z bardziej doświadczonym trenerem do rozwiązania waszych problemów. Z mojego doświadczenia nic nie pobudza tak kreatywności jak wymiana doświadczeń i dyskusja z kolegami z branży. Bardzo dobrze podsumował ten temat Bruce Lee:

„Adapt what is useful, reject what is useless and add what is specifically your own” 🙂

TOP 3

Michael Boyle

Mark Verstegen

Eric Cressey

IV. DOŚWIADCZENIE 

W ostatnim punkcie wiedza, którą zdobywamy przez lata i jest dla nas najbardziej wartościowa, kosztowała nas mnóstwo czasu i wysiłku…. to NASZE DOŚWIADCZENIE! Analiza naszej pracy daje nam potężny feedback o którym bardzo często zapominamy. Każdy podopieczny to nowa historia, podchodząc do nich indywidualnie i z pełnym zaangażowaniem po kilku latach pracy jesteśmy w stanie wypracować swój własny system, który będzie nam ułatwiał pracę do końca kariery. A jeśli wasz system będzie skuteczny to zaczną go stosować inni trenerzy. Właśnie dzięki takiemu systemowi powstała szkoła TRAIN MOVEMENT i ten oto BLOG, którego właśnie czytacie 🙂

Na koniec dodam, że nic mi nie sprawia więcej radości niż dzielnie się z Wami moją wiedzą i doświadczeniem. Chciałem podziękować w imieniu całego zespołu TM, że już tyle z nami jesteście i nas śledzicie.

 

Zobacz nasze szkolenia

Piotr Czajkowski TM

Piotr Czajkowski
Piotr Czajkowski
Specjalizuję się w treningu poprawiającym jakość ruchu, który bazuje na kształtowaniu zdolności motorycznych podopiecznego.
TM Newsletter - WarmUP

Zapisz się do TM Newsletter

i odbierz darmowy protokół rozgrzewki (RAMP), który nauczy cię w sposób szybki i skuteczny budować część wstępną treningu!

Dziękujemy za zapisanie się do TM Newsletter!