Nowe ćwiczenia - Train Movement Academy
Jesteś trenerem personalnym – co dalej? (cz. 2)
19 Kwi 2017
CZY KAŻDY POWINIEN WYKONYWAĆ PRZYSIAD W TEN SAM SPOSÓB?
31 maja 2017

Nowe ćwiczenia

W weekend w Poznaniu odbyły się targi fitness. Dużo nowego sprzętu, nowych koncepcji, nowych firm i trenerów. Chciałem dziś poruszyć temat nowości, ale nie tych z targów fitness. Temat nowych ćwiczeń spotykanych na siłowni. Podczas pracy z podopiecznymi zauważam, że instruktorzy fitness oraz trenerzy wprowadzają nowe elementy i ćwiczenia w swoje rozgrzewki. Bardzo często bywalcy siłowni podpatrują trenerów i wykorzystują je również w swoim treningu.

Cieszy mnie, kiedy rozgrzewka zawiera elementy pracy na ruchomością stawu ramiennego oraz kręgosłupa piersiowego. Aktywacja pośladków na mini bandach jest już prawie rutyną;)

Niestety, zawsze musi być jakieś, ale… Nie wystarczy wykorzystać dane ćwiczenie w rozgrzewce, aby poprawić mobilność odc. piersiowego. Najważniejsze jest to, aby wykonać je poprawnie. Instruktorzy fitness, trenerzy oraz fitnesfreaki nie zawsze zwracają  uwagę na poprawność wykonanego ruchu.

Z racji tego, że ćwiczenia wykorzystywane w rozgrzewkach mają przygotować organizm do prawidłowego ruchu z obciążeniem w części głównej, muszą być wykonane z dużą starannością i poprawnością ruchu. Niestety ale bardzo często jest na odwrót. Często wydaje mi się, że ktoś podpatrzy ćwiczenie i wprowadza je we własny trening nie zastanawiając się nad jego celowością. Bardzo często wykonując je niepoprawnie.

Nie będę dziś opisywać ćwiczeń, ponieważ zajęłoby mi to kilkanaście godzin. Mam dla Ciebie inną propozycje, jeśli masz jakieś ćwiczenie, którego wykonanie nie jest Ci do końca znane wpisz je w komentarzu,  zespół TM wybierze 5 z nich i nagra materiał video.

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej na żywo zapisz się na spotkanie z zespołem Train Movement.

Szkolenia

TM Newsletter - WarmUP

Zapisz się do TM Newsletter

i odbierz darmowy protokół rozgrzewki (RAMP), który nauczy cię w sposób szybki i skuteczny budować część wstępną treningu!

Dziękujemy za zapisanie się do TM Newsletter!