Książka "Nowoczesny trening" - Train Movement Academy
Train Movement – system dla otyłych
5 Lip 2017
Pozycja siedząca zagrożeniem życia ! cz. 2
18 Lip 2017

Pomysł na napisanie książki „Nowoczesny trening” zrodził się w mojej głowie po powrocie z wymiany studenckiej na renomowanej uczelni INEFC Barcelona, gdzie miałem możliwość nauki i współpracy z najlepszymi specjalistami w świecie sportu, zarówno w sporcie zawodowym jak i rekreacyjnym. Największe wrażenie zrobił na mnie pierwszy trener przygotowania motorycznego słynnej FC Barcelony, który pomimo natłoku obowiązków, zawsze znalazł czas by pomóc studentom, zabrać głos w dyskusji czy opowiedzieć jak wygląda typowy dzień Leo Messiego.

Jednak to nie uczelnia była motywacją do napisania książki a styl życia, miłość do sportu i wysoka sprawność fizyczna mieszkańców Barcelony. Wszechobecny sport na ulicach stolicy Katalonii stał się dla mnie motywacją i za każdym razem dawał potężnego kopa energetycznego do pracy i realizacji swojej pasji, jaką jest oczywiście sport. Zafascynowany widokiem zapełnionych parków i osiedlowych boisk przez młodych sportowców, plaży tętniącej życiem, gdzie w każdej chwili możemy dołączyć się do meczu plażówki, poćwiczyć na siłowni „outdoorowej” czy pojeździć na przymorskim deptaku postanowiłem sobie, że zrobię wszystko co w mojej mocy, żeby zarazić polskie społeczeństwo miłością do sportu i aktywności fizycznej!

Po powrocie do Polski zacząłem małymi krokami systematycznie wdrażać moją wizję promocji aktywności i zdrowego stylu życia w naszym przepięknym kraju. Rozpocząłem pracę trenera personalnego na warszawskich siłowniach, skupiając się na początku na działaniach lokalnych, własnej edukacji i gromadzeniu doświadczenia oraz sieci kontaktów, które miały zaowocować w przyszłości. I tak też się stało, wytrwała praca i trzymanie się jasno sprecyzowanego celu jakim jest pozytywna zmiana stylu życia Polaków, pozwoliły mi pomóc setkom moich podopiecznych oraz nawiązać współpracę z doskonałymi trenerami z całej Polski. Kolejnym krokiem w mojej karierze zawodowej, który przybliżył mnie do osiągnięcia upragnionego celu było założenie wraz z trzema wyśmienitymi specjalistami z Gdańska, Poznania oraz Warszawy szkoły dla trenerów personalnych, instruktorów fitness oraz pasjonatów sportu. Dzięki naszej akademii Train Movement szkolimy innych trenerów, którzy wykorzystują zdobytą wiedzę i motywują do zmian swoich podopiecznych. Pozwoliło to na zwiększenie zasięgu i zarażanie coraz to większej grupy ludzi do zdrowego ruchu.

Jak wszyscy wiemy apetyt rośnie w miarę jedzenia i moim marzeniem było dotarcie na dużą skalę bezpośrednio do ludzi, którzy chcą zmienić swój styl życia, zacząć regularnie ćwiczyć, dbać o swoje ciało i prawidłowo się odżywiać. Pozytywne efekty mojej pracy i ludzie z którymi pracuje dają mi mnóstwo energii i mobilizują do kreatywności, jednak nie mogłem znaleźć produktu, który spełni wyżej wymienione wymagania. Na szczęście jak przystało na prawdziwego przyjaciela, Andrzej z którym zaczynaliśmy razem studia i pracę a obecnie jest również moim wspólnikiem w TM Academy zaproponował mi pomoc w napisaniu książki. Nie wahając się ani chwili zdecydowałem, że nasza książka „Nowoczesny trening” będzie najlepszym sposobem by zachęcić ludzi do sportu i pokazać drogę do zmiany waszego życia i myślenia o treningu.

Stworzyliśmy prosty i czytelny sposób zdrowego stylu życia. W książce skupimy się na przeprowadzeniu cię przez wszystkie etapy drogi do zmiany stylu życia.

Zaczniemy od omówienia negatywnych konsekwencji siedzącego trybu życia, następnie skupimy się na małych zmianach, które będziesz mógł szybko wprowadzić do rutyny w ciągu dnia. Ostatnim elementem we wstępnej części książki będzie podkreślenie ogromnego znaczenia pozytywnego nastawienia w procesie treningowym.

W drugim rozdziale skupimy się na przygotowaniu Twojego organizmu do treningu: sprawdzimy twoją kondycję i postawę, dobierzemy aktywność fizyczną odpowiednią dla Ciebie, pokażemy Ci jak powinien wyglądać twój dzień. A na koniec wyznaczymy wspólnie cele: zdrowotne, sprawnościowe i sylwetkowe naszego treningu.

Kolejne rozdziały to zaprezentowanie innowacyjnego systemu treningowego Train Movement, gdzie skupimy się na nauce wszystkich wzorców ruchowych, co więcej omówimy zasady prawidłowego odżywiania, przedstawimy najważniejsze techniki regeneracyjne oraz poruszymy temat nowych technologii w treningu.

Na koniec pokażemy Wam, że nas system zmiany stylu życia jest prosty i skuteczny oraz przypomnimy, że również i w sporcie należy zachować zdrowy umiar. Więcej szczegółów niebawem!!!

Zobacz nasze szkolenia

Piotr Czajkowski TM

Piotr Czajkowski
Piotr Czajkowski
Specjalizuję się w treningu poprawiającym jakość ruchu, który bazuje na kształtowaniu zdolności motorycznych podopiecznego.
TM Newsletter - WarmUP

Zapisz się do TM Newsletter

i odbierz darmowy protokół rozgrzewki (RAMP), który nauczy cię w sposób szybki i skuteczny budować część wstępną treningu!

Dziękujemy za zapisanie się do TM Newsletter!